Narozen 8.srpna 1961 v Chlumci nad Cidlinou okres Hradec Králové.MVDr.PAVLÍČEK Miroslav

Střední veterinární škola v Hradci Králové obor veterinární.

Po maturitě jeden rok zaměstnán v ambulanci pro malá zvířata na interním oddělení veterinární nemocnice Veterinární univerzity v Brně.

V roce 1981 zahájena studia na Veterinární univerzitě v Brně.

Po ukončení studia na univerzitě jsem pracoval ve Státním veterinárním ústavu v Pardubicích na oddělení parazitologie s velmi častým hostováním na interním oddělení veterinární nemocnice. Po třech letech, včetně jednoho roku vojenské služby, jsem začal pracovat ve Státním veterinárním ústavu v Hradci Králové na oddělení patologie a histologie. Zde jsem se zabýval mimo jiné problematikou chorob hlemýžďů v umělých chovech.

V roce 1998 jsem začal pracovat pro firmu Pfizer. Současně jsem pracoval jako externista na Vet-klinice v Hradci Králové, kde jsem se specializoval na onemocnění kůže. Nakonec jsem se rozhodl pracovat zde na plný úvazek. Od března 2016 jsem pracoval ve veterinární klinice HKvet v Hradci Králové na pozici chirurga. Od ledna 2022 jsem se vrátil zpět na Vet-kliniku v Hradci králové. V průběhu pracovní činnosti jsem se účastnil řady školení a seminářů. Mezi významnější patří 2x účast na Světovém veterinárním kongresu v Praze, chirurgickém workshopu v Mikulově a chirurgická stáž na klinice pro malá zvířata ve Virginii USA. Atestace I. a II. Stupně.

  • Jsem ženatý mám dva syny a tři vnuky.
  • K mým koníčkům patří kreslení zejména kreslený humor (ilustrace knih, reklamní ilustrace a ilustrace pro odborné časopisy. Mám rád sport, nejvíce lyžování, cyklistiku a vysokohorskou turistiku. Velmi rád cestuji. Jsem členem České unie karikaturistů.